Ahşap Freze Tezgahı

Ahşap Freze Tezgahı

 14.08.2019

Ahşap Freze Tezgahı Makinesi ölçüleri boyutları satın alma fiyatları ve teknik özellikleri ile diğer cnc makinelerinden farklı üretime sahip olsalarda çalışma mantığı olarak Ahşap Freze Tezgahı makineleri ile standart cnc makineleri aynı mantık ile çalışmaktadır. Daha çok mobilya atölyeleri ahşap sanat evleri ve maket imalatçıları kullanıyor olsada bir çok sektörde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

  

Ahşap Freze Tezgahı

Ahşap Freze Tezgahı Örnek İşler

Ahşap Freze Tezgahı Makinesi ölçüleri boyutları satın alma fiyatları ve teknik özellikleri ile diğer cnc makinelerinden farklı üretime sahip olsalarda çalışma mantığı olarak Ahşap Freze Tezgahı makineleri ile standart cnc makineleri aynı mantık ile çalışmaktadır. Daha çok mobilya atölyeleri ahşap sanat evleri ve maket imalatçıları kullanıyor olsada bir çok sektörde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Ahşap Freze Tezgahı Çeşitleri

Ahşap Freze Tezgahı Makineleri Üretim Yapılacak ürünlerin şekline boyutlarına ve güç gereksinimine göre farklılıkları bulunmaktadır. Eksen sayısı ile çalışma alanı ile ve makine özellikleri ile çeşitleri bulunmmaktadır. Bunlar 3 eksen mini Ahşap Freze Tezgahı , 4 eksen mini Ahşap Freze Tezgahı, 5 eksen mini Ahşap Freze Tezgahı , 3 eksen Ahşap Freze Tezgahı, 4 eksen Ahşap Freze Tezgahı,5 eksen Ahşap Freze Tezgahı olarak eksen sayıları ve isimleri ile guruplandırılmıştır.

 3 Eksen Mini Ahşap Freze Tezgahı

3 eksen mini Ahşap Freze Tezgahı makineleri küçük ölçülü ürünlerin büyük alan gerektirmediği alanlarda kullanılır. Çalışma voltajları çalışma sesleri ve boyutları gereği evlerde ofislerde ve küçük işletmelerde kullanılabilmesine ragmen ürünleri küçük olanl seri üretim firmaları hassasiyetleri ve hızları dolayısı ile bolca tercih edilmektedir. Alüminyum bronz ve sarı gibi sert metalleri işleyebilme kabiliyetleri olması sebebi ile kendisine bir çok kullanım alanı bulmuştur. Boyutları Kompak ve tasarımları dolayısı ile güçlü mini Ahşap Freze Tezgahı 3 eksen simultane çalışma sayesinde işleme boyutlarının yettiği sürece kalıplar dahi işlemede kullanılabilmektedir. Malyetleri uygun işlevleri büyük olan bu Ahşap Freze Tezgahı makine gurubu eğitim amaçlı olarakta alınarak firmalarda ve eğitim kurumlarında makine kullanımı öğretmek ve çalışan eğitmek bu sayede eğitimli personel edinmek amaçlıda tercih edilirler. Aşağıda bir 3 eksen mini cnc ile ahşabın sanata dönüşmesi halini videoda izleyebilirsiniz.

Mini Ahşap Freze Tezgahı Videosu ; 

 4 Eksen Mini Ahşap Freze Tezgahı

4 eksen mini Ahşap Freze Tezgahı makineleri standart 3 eksen Ahşap Freze Tezgahı makinesi üzerine döner tabla divizör eklenerek yazılımları ile 4. eksenin desteklenmesi ile elde edilir. Divizör sökülerek standart 3 eksen gibi kullanılabilmeleri güzel bir özelliktir. yuvarlak işleri dönerek simultane  olarak işleyebilirler. Örnek olarak bir yuvarlak bilardo ıstakası işlemede dönerek yuvarlak meteryal üzerine çeşitli şekiller yazılar ve motifler işleyebilir. Yuvarlak işlerin boyu ortlama olarak 10 cm uzun ise 4 eksenin tutması yetmemekte ve karşı destek puntası ile ürün esneme yapmadan işlenmesi sağlanmaktadır. Aşağıda 4 eksen Mini Ahşap Freze Tezgahı çalışma mantığını anlatan videoyu izleyebilirsiniz.

 5 eksen mini Ahşap Freze Tezgahı

5 Eksen Mini Ahşap Freze Tezgahı makineleri diğer makinelere göre çok karmaşık ürünlerin el değmeden üretilmesini sağlamaktadır. Çeşitli üretim mantıkları farklılık göstersede genelde bir döner tabla üzerine başka bir döner tablanın çalışması ile makine kesici ucunun tüm alanlara kolayca ulaşabilmesi sağlanmıştır. 5 eksen Ahşap Freze Tezgahı makinleri karmaşık proğramlama yapısına ve zor anlaşılabilir kullanıma sahip gibi dursalarda profosyonel cad-cam yazılımları ile ürünleri kolayca makine diline çevirebilmektedir. 5 eksen Ahşap Freze Tezgahı makineleri özel üretimlerde tek seferde ürünü sökmeden işleyebilmeleri sayesinde çok karmaşık yapıları çok hassas şekilde işleyebilme kabiliyetine sahip olmuşlardır. Aşagıdaki videoda 5 eksen çalışma videosun çalışma örneğini izleyebilirsiniz.

STANDART Ahşap Freze Tezgahı MAKİNESİ

3 eksen Ahşap Freze Tezgahı, 4 eksen Ahşap Freze Tezgahı,5 eksen Ahşap Freze Tezgahı Makinelerini Boyutları , ürün bağlama ve tutma elemanları ile vakumlu ve vakumsuz seri yarı otomatik ve tam otomatik Ahşap Freze Tezgahı makineleri olarak inceleyecek ve bunlardan çıkan talaşların otomatik olarak toplanması yöntemi ile seri üretim hallerine getirilmesi konusundan bahsedeceğiz. Aşağıda Örnek Ahşap Freze Tezgahı Makineleri örneklerini inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top