Toplam 105 blog | 1. Sayfa
CNC ROUTER NEDİR NASIL YAPILIR
30.09.2019
Belki daha önce büyük bir ahşap işleme şovuna katıldınız ve muazzam, endüstriyel CNC (Bilgisayar Sayısal Kontrol) makineleri tarafından hayranlık uyandırdınız. Tam bir kontrplak levhası bir ucunda kayar ve kabin parçaları - doğrama kesimleri, raf pimleri için delikler, montaj vidaları için pilotlar ve hatta dekoratif oluklar ile birlikte diğer yandan ortaya çıkar.
Cnc Router Nedir ?
30.09.2019
CNC Router Nedir ve Nasıl Çalışır?
Bilgisayar sayısal kontrolü (CNC) çeşitli yeni teknolojilere ve makinelere dahil edilmiştir. Bu işleme biçiminde kullanılan popüler bir makine CNC router olarak bilinir.

Bir CNC router, çeşitli malzemeleri kesmek için kullanılan yaygın olarak kullanılan el router'ına çok benzeyen bir makinedir. Bir CNC router, çelik, ahşap, alüminyum, kompozitler, plastik ve köpük gibi malzemelerin kesilmesine yardımcı olabilir.
CNC ROUTER SEÇİMİ
25.09.2019
CNC ROUTER SEÇİMİ
CNC Router Parçaları ve Fiyatları
18.09.2019
CNC routerlar; başta ahşap olmak üzere MDF, sunta, pleksi, poliüretan, kompozit ve hafif metaller gibi malzemelerin üzerinde oyma, rölyef, şekillendirme ve yazı kazıma gibi işlemleri yapmaya yarayan cihazlardır. Bilgisayar destekli olarak çalışan bu makineler ile bilgisayar ortamında hazırlanan şekil ve desenler tasarım kısıtlaması olmadan işlenebilmektedir. Herhangi bir elle müdahale gerektirmeyen bu cihazlar, işlemleri çok hızlı ve kusursuz bir şekilde tamamlarlar. Bu sayede de seri üretime imkân tanır ve işletmelerin kazançlarını katlamalarını sağlarlar. Yine CNC routerların yapımında kullanılan pek çok parça bulunmaktadır. Peki, CNC router parçaları nelerdir?
Cnc Router Türkiye Probotsan Haberleri
30.08.2019
Bilindiği gibi son yıllarda cnc makineleri popülerliği el ve üniversal tezgahların ulaşamayacağı hassasiyet ve şekillendirmeleri üstün teknolojileri sayesinde kolayca yapıyor olması sebebi ile artışa geçti. Bir gelir elde etmek isteyen insanlar , yeni bir iş edinmek isteyen çevreler yada kurulu bir imalar atölyesi ve fabrikaları ve kurumlar geri dönüşü ve kazancı çok hızlı olan bu makineleri edinmek için yerli ve yabancı bir arayışa girdiler.
Eğitim Amaçlı Mini CNC Makineleri
29.08.2019
Eğitim Amaçlı Mini CNC Makineleri ve Eğitim Amaçlı Mini CNC Makineleri fiyatları teknik özellikleri hakkında tüm blgileri sitemizden alabilirsiniz.
CNC Routerlarda Kullanılan Step ve Servo Motorlar Arasındaki Fark Nedir?
29.08.2019
CNC, İngilizce “Computer Numeric Control” ifadesinin kısaltmasıdır. Bu ifade Türkçeye uyarlanacak olursa “Bilgisayar Sayısal Kontrol” olarak açıklanabilir. 1980’li yıllardan günümüze değin büyük bir hızlı ile sanayi üretim alanına giren CNC makineleri, üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmıştır.
Hobi CNC Router ile Neler Yapılabilir?
29.08.2019
CNC router, daha çok sanayide kullanılan CNC tezgâhlarının ekonomik modeli olarak açıklanabilir. Ülkemizde genellikle reklam ve mobilya sektöründe kullanılan CNC routerların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında ahşap CNC, mermer CNC ve mini CNC gibi makineler sayılabilir. Fakat CNC router çeşitleri bunlar ile sınırlı değildir. Bahsedilenlerin yanı sıra hobi CNC router modelleri de mevcuttur.
Ahşap CNC Router Nedir?
29.08.2019
Ahşap CNC router, özellikle CNC ile üretim yapan imalatçılar için oldukça önemli bir makinedir. Çünkü bu makineler, mobilya sektörünün can damarı durumundadır.
Mermer CNC Router Nedir?
29.08.2019
CNC router makineleri, özellikle ağaç ürünlerini işleme adına tasarlanmış oldukça işlevli cihazlardır. Ancak CNC routerlar ile işlenebilecek malzemeler yalnızca ahşap malzeme ile sınırlı değildir.