Toplam 101 blog | 1. Sayfa
Cnc Router Türkiye Probotsan Haberleri
30.08.2019
Bilindiği gibi son yıllarda cnc makineleri popülerliği el ve üniversal tezgahların ulaşamayacağı hassasiyet ve şekillendirmeleri üstün teknolojileri sayesinde kolayca yapıyor olması sebebi ile artışa geçti. Bir gelir elde etmek isteyen insanlar , yeni bir iş edinmek isteyen çevreler yada kurulu bir imalar atölyesi ve fabrikaları ve kurumlar geri dönüşü ve kazancı çok hızlı olan bu makineleri edinmek için yerli ve yabancı bir arayışa girdiler.
Eğitim Amaçlı Mini CNC Makineleri
29.08.2019
Eğitim Amaçlı Mini CNC Makineleri ve Eğitim Amaçlı Mini CNC Makineleri fiyatları teknik özellikleri hakkında tüm blgileri sitemizden alabilirsiniz.
CNC Routerlarda Kullanılan Step ve Servo Motorlar Arasındaki Fark Nedir?
29.08.2019
CNC, İngilizce “Computer Numeric Control” ifadesinin kısaltmasıdır. Bu ifade Türkçeye uyarlanacak olursa “Bilgisayar Sayısal Kontrol” olarak açıklanabilir. 1980’li yıllardan günümüze değin büyük bir hızlı ile sanayi üretim alanına giren CNC makineleri, üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmıştır.
Hobi CNC Router ile Neler Yapılabilir?
29.08.2019
CNC router, daha çok sanayide kullanılan CNC tezgâhlarının ekonomik modeli olarak açıklanabilir. Ülkemizde genellikle reklam ve mobilya sektöründe kullanılan CNC routerların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında ahşap CNC, mermer CNC ve mini CNC gibi makineler sayılabilir. Fakat CNC router çeşitleri bunlar ile sınırlı değildir. Bahsedilenlerin yanı sıra hobi CNC router modelleri de mevcuttur.
Ahşap CNC Router Nedir?
29.08.2019
Ahşap CNC router, özellikle CNC ile üretim yapan imalatçılar için oldukça önemli bir makinedir. Çünkü bu makineler, mobilya sektörünün can damarı durumundadır.
Mermer CNC Router Nedir?
29.08.2019
CNC router makineleri, özellikle ağaç ürünlerini işleme adına tasarlanmış oldukça işlevli cihazlardır. Ancak CNC routerlar ile işlenebilecek malzemeler yalnızca ahşap malzeme ile sınırlı değildir.
Mini CNC Router Nasıl Kullanılmalı?
28.08.2019
Mini CNC router, imalat sektöründe her geçen gün daha da önemli hale gelen ve pek çok sektörde hâlihazırda kullanılan bir CNC makinesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ahşap ve mermer işlemeciliğinde ön plana çıkan bu makineler işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayarak seri üretime imkân tanırlar.
Ahşap CNC Router ile Neler Yapılabilir?
28.08.2019
CNC routerlar, özellikle mobilya sektörü için önemli makinelerdir. Ahşap CNC router makinesi ile çalışan yürüten bir mobilya firması ya da marangoz, işlerini kusursuz ve hızlı bir şekilde yürütebilmekte, seri üretim yapabilmektedir.
CNC Router Kalitesini Belirleyen Unsurlar Nelerdir?
28.08.2019
Mekanik işlemeyi gerektiren işlemleri bilgisayar yazılımları aracılığı ile gerçekleştirebilen CNC routerlar, basit çalışan ancak arka planda çok farklı çalışma prensibine sahip olan makinelerdir. Eğer bu makinelerin çalışma prensibi iyi ayarlanmazsa zaman içerisinde sorun çıkarabilirler.
Hobi CNC ile Masaüstü CNC Farkları Nelerdir?
28.08.2019
CNC router, sahip olduğu mekanik özellikleri ve sağlam yapıları ile alüminyum, plastik, mermer, bakır, poliüretan ve ahşap gibi ürünleri kolaylıkla işleyen makinelere verilen addır. Bu doğrultuda günümüzde farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte CNC routerlar imal edilmektedir.