Ahşap CNC Router ile Neler Yapılabilir?

Ahşap CNC Router ile Neler Yapılabilir?

28.08.2019
CNC routerlar, özellikle mobilya sektörü için önemli makinelerdir. Ahşap CNC router makinesi ile çalışan yürüten bir mobilya firması ya da marangoz, işlerini kusursuz ve hızlı bir şekilde yürütebilmekte, seri üretim yapabilmektedir.

Ahşap CNC Router ile Neler Yapılabilir?

CNC routerlar, özellikle mobilya sektörü için önemli makinelerdir. Ahşap CNC router makinesi ile çalışan yürüten bir  mobilya firması ya da marangoz, işlerini kusursuz ve hızlı bir şekilde yürütebilmekte, seri üretim yapabilmektedir. Yazılımlar yardımı ile çalışan bu mobilya CNC makineleri ile pek çok uygulama gerçekleştirilebilir. Özellikle emek isteyen ve zorlu birçok iş bu makineler ile kısa sürede tamamlanabilmekte ve kusursuz tasarımlar ortaya çıkarılabilmektedir.

Ahşap CNC ROUTER İLE NELER YAPILABİLİR.

Yine ahşap cnc makineleri ile hayal gücünüzü kullanarak farklı birçok çalışmaya imza atabilirsiniz. Peki, bu CNC makineleri ile yapılabilecekler nelerdir?

Ahşap CNC Router ile Üretilebilecekler Nelerdir?

Ahşap CNC router makineleri ile ahşap malzemeden hemen her türlü ürün yapılabilir ve seri üretime geçilerek kazanç sağlanabilir. Bu doğrultuda ahşap CNC’ler ile oyuncaklar, oyma ve delme işleri kolaylıkla yapılabilir. Bunlarla birlikte bir atölye açarak yeteneklerini ortaya koymak isteyen kişiler de üretime geçerek piyasaya hitap edebilirler.

Mobilya CNC olarak da adlandırılabilen bu makineler, iş gücünden ve zamandan tasarruf etmenin en ideal yoludur. Yine ahşap CNC makineleri ile yapılabilecekler ise kısaca şöyledir:

  •        Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen işlemeli mobilyaların üretimi için CNC router sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü bu bilgisayar destekli cihazlar, hemen her türlü işleme ve oyma işlerinin gerçekleştirilmesi için en ideal yöntemdir.
  •        Artık plastik oyuncaklar yerini doğal bir malzeme olan ahşaptan yapılan oyuncaklara bırakmaktadır. Bu doğrultuda ahşap CNC router makineleri ile birbirinden eğlenceli ahşap bloklar, puzzler, oyuncak trenler, arabalar ve masalar imal edilebilmektedir.
  •        Ahşap CNC tezgâhları ile dolaplar, sehpalar ve modelli kapılar da kısa süre içerisinde ve kusursuz bir şekilde üretilebilmektedir.

Zorlu işleri kısa süre içerisinde tamamlamaları ile ön plana çıkan bu CNC makinelerini kullanmak için herhangi bir özel belge ya da eğitime ihtiyaç bulunmamaktadır. Kullanımı oldukça basit olan ahşap CNC makineleri, hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Ahşap cnc Fiyatları

Ahşap CNC Fiyatları Ne Kadar?

Özellikle mobilya firmaları ve marangozlar için büyük öneme sahip olan mobilya CNC makinelerinin fiyatları belli ise belli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bahsedilen bu kriterler arasında ise, makinenin kapasitesi, modeli ve kullanılacağı alan yer almaktadır.

 

CNC Router Kalitesini Belirleyen Unsurlar Nelerdir?