Ahşap CNC Router Nedir?

Ahşap CNC Router Nedir?

29.08.2019
Ahşap CNC router, özellikle CNC ile üretim yapan imalatçılar için oldukça önemli bir makinedir. Çünkü bu makineler, mobilya sektörünün can damarı durumundadır.

Ahşap CNC Router Nedir?

Ahşap CNC router, özellikle CNC ile üretim yapan imalatçılar için oldukça önemli bir makinedir. Çünkü bu makineler, mobilya sektörünün can damarı durumundadır. El değmeden kusursuz ve hızlı üretim fırsatı sunan Ahşap CNC router makineleri, seri üretim konusunda istikrarlı olmak isteyen küçük ölçekli mobilya firmaları tarafından tercih edilmektedir.

ahşap cnc

 

Ahşap CNC’ler ile yapılabilecekler arasında ise; ahşap oyuncaklar, ahşap tren, ahşap masa, ahşap dolap ve modelli kapılar yer almaktadır. Ancak CNC makineleri ile yapılabilecekler bunlar ile sınırlı değildir. Çünkü bahsedilenlerin yanı sıra hemen hemen tüm oyma ve işleme işlemleri ahşap CNC makinesi yardımı ile yapılabilmektedir.

Ahşap CNC Router Özellikleri

Ahşap CNC’ler, ebat ve boyutlarının yanı sıra yazılım performansları ile de dikkat çekmektedir. Bu nedenle kaliteli bir Ahşap CNC router makinesi satın almanıza rağmen yazılım konusunda ucuza kaçarsanız zararlı çıkmanız kaçınılmazdır. Yine bilgisayar destekli bu CNC makineleri sayesinde yontma ve işleme işlemleri kısa süre içerisinde kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Genellikle 4 kolonlu bir şekilde olan Ahşap CNC’lerin başlıkları ise aşağı ve yukarı olarak akıcı bir şekilde hareket etmektedir.

 

 

Bunların yanı sıra işletmenizin demirbaşı olacak bir mobilya CNC satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları ise kısaca şöyle sıralayabiliriz:

  •        İşletmenizin iş hacmine uygun performanslı bir CNC router makinesi satın alınmalıdır.
  •        Yine makinenin işletmelerin büyüklüğüne uygun ebatlarda olması gerekir.
  •        Çin menşeli makinelerden uzak durulmalıdır.
  •        Satın alma sonrasında teknik destek ve bakım konularında hizmet verebilecek CNC router firmaları tercih edilmelidir.
  •        Cihazda kullanılan bilgisayar yazılımının kaliteli olduğundan emin olunmalı.

Ahşap CNC Router Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

 

ahşap cnc

Mobilya CNC makineleri, mermer CNC’ler ile karşılaştırıldığında biraz daha uygun fiyatlıdır. Ancak bunların yanı sıra CNC router fiyatları; köprü hareket özellikleri, motor gücü, titreşimi, fan soğutmalı olup olmadığı, yazılımının kalitesi ve motor ucunda yer alan dişlilerin özellikleri gibi faktörlerden direkt olarak etkilenmektedir. Ancak fiyatlar ile ilgili daha detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilir, işletmeniz için en uygun CNC makinesini profesyonel bir firmadan satın almanın farkını yaşayabilirsiniz.