Mermer CNC Router Nedir?

Mermer CNC Router Nedir?

29.08.2019
CNC router makineleri, özellikle ağaç ürünlerini işleme adına tasarlanmış oldukça işlevli cihazlardır. Ancak CNC routerlar ile işlenebilecek malzemeler yalnızca ahşap malzeme ile sınırlı değildir.

Mermer CNC Router Nedir?

CNC router makineleri, özellikle ağaç ürünlerini işleme adına tasarlanmış oldukça işlevli cihazlardır. Ancak CNC routerlar ile işlenebilecek malzemeler yalnızca ahşap malzeme ile sınırlı değildir. Bunların yanı sıra gerek mekanik gerekse de yapısal olarak güçlendirilmiş olan mermer CNCmakineleri ile sert malzemeler de kolaylıkla işlenebilmektedir.

mermer cnc router

Bunların yanı sıra mermer CNC router makineleri ile standart modeller arasındaki temel fark ise, mermer CNC’lerde yer alan sıvı soğutma bağlantısının iş parçasını ve bıçağı sulamasıdır.

Günümüz sanayi işletmelerinin demirbaşı durumunda olan mermer CNC routerlarda kesim yapmak ise oldukça kolaydır. Peki, bu makinelerde nasıl kesim yapılır? Kullanımlarının sunduğu avantajlar nelerdir?

Mermer CNC Router Makinelerinde Nasıl Kesim Yapılır?

Ticarette verimliliğin yanı sıra hız da büyük önem taşımaktadır. Çünkü seri üretime geçmeyen hiçbir işletme günümüz ticaret dünyasında yer bulamamaktadır. Bu nedenle de mermer CNC router makineleri, özellikle küçük sanayi işletmelerine hız ve verimlilik açısından büyük katkı sağlamaktadır. Yine mermer CNC’ler fiyat/performans bakımından ele alındığında ise kendilerini çok kısa bir süre içerisinde amorti ettikleri görülmektedir.

Granit, cam sektörü, mutfak tezgahı ve parlatma gibi alanlarda kullanılan mermer CNC makineleri, el değmeden oldukça başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır. Bunların yanı sıra bu mermer CNC makinesi ile kesim yapmak oldukça kolaydır. Çünkü bu makinelerde bilgisayar üzerinden CNC yazılım programları ile kontrol edilmektedir. CNC programları, elde değmeden ve hızlı bir şekilde profesyonel işler çıkarmayı sağlamaktadır.

Mermer CNC Kullanımının Avantajları

Mermer CNC makineleri, özellikle küçük işletmelerin olmazsa olmazıdır. Büyük yatırımlar yapmadan profesyonel işlere imza atmak isteyen bu küçük işletmeler, CNC routerlar sayesinde büyük işletmeler ile yarışacak işler çıkarabilmektedir. Yine bu makinelerin işletmeler için en önemli avantajı ise el değmeden ve kısa süre içerisinde kaliteli işler çıkarmayı sağlamalarıdır.

mermer cnc

Bunun sonucunda ise işletmeler kart marjlarını oldukça yüksek seviyelere çıkarma fırsatı bulmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra özellikle küçük işletmeler için hayati önem taşıyan bu makinelerin fiyatları ise makinenin ebat ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca CNC router fiyatları yazılım kalitesinde de etkilenmektedir.

 

Mermer Cnc Makinası Satış Linki

mermer cnc