Toplam 105 blog | 2. Sayfa
Mini CNC Router Nasıl Kullanılmalı?
28.08.2019
Mini CNC router, imalat sektöründe her geçen gün daha da önemli hale gelen ve pek çok sektörde hâlihazırda kullanılan bir CNC makinesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ahşap ve mermer işlemeciliğinde ön plana çıkan bu makineler işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayarak seri üretime imkân tanırlar.
Ahşap CNC Router ile Neler Yapılabilir?
28.08.2019
CNC routerlar, özellikle mobilya sektörü için önemli makinelerdir. Ahşap CNC router makinesi ile çalışan yürüten bir mobilya firması ya da marangoz, işlerini kusursuz ve hızlı bir şekilde yürütebilmekte, seri üretim yapabilmektedir.
CNC Router Kalitesini Belirleyen Unsurlar Nelerdir?
28.08.2019
Mekanik işlemeyi gerektiren işlemleri bilgisayar yazılımları aracılığı ile gerçekleştirebilen CNC routerlar, basit çalışan ancak arka planda çok farklı çalışma prensibine sahip olan makinelerdir. Eğer bu makinelerin çalışma prensibi iyi ayarlanmazsa zaman içerisinde sorun çıkarabilirler.
Hobi CNC ile Masaüstü CNC Farkları Nelerdir?
28.08.2019
CNC router, sahip olduğu mekanik özellikleri ve sağlam yapıları ile alüminyum, plastik, mermer, bakır, poliüretan ve ahşap gibi ürünleri kolaylıkla işleyen makinelere verilen addır. Bu doğrultuda günümüzde farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte CNC routerlar imal edilmektedir.
CNC Router Step Motoru Nedir?
28.08.2019
CNC kelimesinin açılımı “Computer Numerical Control” dır. Kelimenin Türkçe karşılığı ise “bilgisayar kontrollü sistem” olarak açıklanabilir. CNC router; X,Y,Z,A,B,C eksenlerinde, bilgisayar yazılımları sayesinde hareket eden sistemlere verilen addır. CAD programlar ile tasarlanan vektörler CAM programları sayesinde “G-COD” diline çevrilir ve ona göre motorlara komutlar verilir.
Mini CNC Kesici Bıçak Türleri
28.08.2019
Mini CNC router makineleri, malzemeleri spindle motora bağlayan kesici takımının parça üzerinden talaş kaldırması ile şekillendirmektedir. İşlenen parçalar ile mini CNC arasında yer alan tek temas noktası ise kesici bıçaktır.
YERLİ CNC ROUTER MAKİNEYE FAİZSİZ KREDİ İMKANI KOSGEB
26.08.2019
460 Bin 167 KOBİ'nin Kredi Faiz Desteği Başvurusu Onaylandı” KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Tarafından Başlatılan Yerli Malı teçhizat Tüm Hızı ile Desteklenmeye Devam Ediyor.
Mini CNC Router Nerelerde Kullanılır?
26.08.2019
Mini CNC Router Nerelerde Kullanılır?
CNC router, mekanik işlemeyi gerektiren pek çok işlemi bilgisayar komutları vasıtası ile gerçekleştiren cihazlara verilen addır. Bu makinelerin ebat olarak küçük olanlarına ise mini CNC router adı verilmektedir.
Mini CNC Router Nedir?
26.08.2019
Günümüzde imalat yöntemlerinin vazgeçilmezlerinden birisi de bilgisayar kontrollü cihazlardır. CNC routerlar ise, başta reklamcılık olmak üzere mobilya ve taş işleme sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı sahip bilgisayar kontrollü işleme merkezleridir.
CNC Router Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
26.08.2019
CNC Router Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?