Probot Masaüstü Cnc nerelerde Kullanılır.

   Küçük masaüstü Cnc tezgahları üretimin her dalında doğru seçim yapıldığı sürece kullanılabilir.
  Ahşap işleme makineleri, Mobilyacılar,Mermerciler,Reklam Panosu İmalatçıları,Eğitim Kursları,Seri üretimini numune üretir iken bozmak istemeyen makina yedek parçacılar, Fason üretime sahip firmalar,Seri üretim için parça hazırlık yapmak isteyen kuruluşlar,Üniversiteler ve hoby olarak anahtarlık,resim basma işleri yapmak isteyenleri,Elektronik pcb kart basma işi yapan her kez probot masaüstü cnc kullanabilirler.

Probot Masaüstü Cnc Endüstriyel Ortam İçin Uygunmudur 

  Probot Masaüstü cnc hobby tezgahlarından başlayarak tüm cihazlarında garantili sanayi şarltarına göre izalasyonlu ve dış etkenlerden en az etkilecek şekilde makina tasarlar.Tüm voltaj taşıyan kablolar çıkan sıcak talaştan,bor yağ kullanımı ve hava soğutma kullanımı için izoleli şekilde üretilir. Sürücüler İzalasyonlu Hava Soğutmalı pano içerisine özenle yerleştirilir.-12 derece ila + 45 derece arasında Çalışan Tüm firmalar bu probot tezgahlarından faydalanabilirler.


Probot Masaüstü Cnc Tezgahı Seçer İken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
    Eğer tezgahı belirli ve kurulu bir işin kullanacak kişi iseniz size tavsiyemiz bizimle irtibata geçerek sizin ürün ağınıza göre bu işi arge ekibimize bırakmanız olacaktır. Değerlendirmeye alınan kriterlerden bazılarından bahsedecek olursak Üretiminizin ne kadar seri olması gerektiği, Hangi kesici takımlar ile çalışıldığı,Satın alınacak tezgahtan sonraki operasyonların üretim hızı, varsa diğer büyük yada küçük cnc tezgahlarının kontrol ünite ve tipleri firmanızdan bilgi amaçlı alınır ve tasarlanan makinalar bu veriler ışığında ansys sonlu elemanlar testlerine tabi tutulur ve işinize en uygun makina için size arge ekibimiz onaylı teklif verilir.

Hobby Masaüstü Cnc Serileri Neden Daha Ucuz
   Eğitim ve hoby amaçlı üretilen eko serisinde endüstriyel ürünler kullanılmadığı için ofis tarzı çalışacak makina olarak tasarlanmış olmasından dolayı endüstriyel seriye göre daha ucuzdur.   72 Db Ses seviyesinde çalışan bu seriler Seri üretim amaçlı kullanılamazlar daha çok elektronik kart basımı ahşap işleme süs eşyaları gibi üretim yapmak isteyen kesim için üretilmiştir.

Ahşap CNC Tezgahları ve Küçük Masaüstü Cnc Bakım Gerektirir mi 

Çalışan Tüm aksamlar Bilyalıdır ve indiksiyon sertleştirme uygulanmış olup taşlanmış tüm parçaları krom kaplıdır. Bu sebeplerle çok sık bakım gerektirmeselerde tüm makinalar gibi masaüstü cnc tezgahlarıda bakım gerektirirler. 

Peki neler yapılmalıdır !

Günlük Kullanımdan Sonra Tezgahın Basitçe temizliği yapılmalı ve temiz şekilde bekletilmelidir.

Çalışma Esnasında soğutucu sıvı kullanılmış ise kızaklar işin bitiminde wd-40 
ile temizlenmelidir. Bu durum makina ömrüne beklenden çok fazla ömür katacaktır.

Çok uzun bekletilecek makina üzerine hafifçe püskürtülmesi aylar sonra makinanızın ilk günki gibi kullanılır kalmasını sağlayabilmektedir.


 Probot Masaüstü Cnc ve Ahşap Cnc Tezgahları Enerji Tüketimi

Çağımızın En popüler ihtiyacı olan enerji Probot  makinalarında sürücüler akıllı olarak motorları uyku moduna sokar ve ısınmasını ayrıca gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmiş olur. Kullanıcının Uyku moduna girmesi için makinaya her hangibir mudahale yapılması gerekmez. Hangi eksen çalışmıyorsa sürücüler o motorun beslemesini otomatik olarak en aza kısar ve beklerler. Bu döngü sayesinde standartların çok altında olan bu tüketim orta ölçekle üretilmiş bir masaüstü cnc tezgahında bir buz dolabının altında degerlerle karşımıza çıkar.

Scroll to Top